Sample Data-Articles

NEZİRLER 

 

İlhan ORAL - www.ordunezirler.com

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   

 

Sırrı Paşa cad. no:112  Altınordu/ORDU

 

Hediyelik eşya mağazası        0452 223 1371

Pastik ürünler Mağazası         0452 225 0375

Boya Mağazası                         0452 214 1251

Hırdavat-kırtasiye Mağazası  0452 214 4197

 

Nezirler (Sarı Mehmet Oğulları)

(Bu yazıyı rahmetli GALİP ORAL kaleme almıştır. Kendisini saygı ve sevgiyle anıyoruz.)

 

Nezir Efendi Cumhuriyetten önce yaşamış serbest ticaretle uğraşan Ordu eşraflarındandı. Müteşebbis bir ticaret adamıydı. O tarihlerde İl ve Belediye Meclis üyeliği yapmış, aydın bir kişiydi.

 Oğullarından Mustafa Oral okulunu bitirince Yüncüler sokaktaki iş yerinde yanına aldı. Bir müddet beraber çalıştıktan sonra, Hacı Kazım Beyin köşesine ufak bir iş yeri açtı.  İlk ürünleri köylü ihtiyacına yönelikti. İşleri biraz ilerletince kendi imkânları ile 1921 yılında Sırrı Paşa Caddesinde köşe başında bir mağaza açtı. Bu mağaza insanların ihtiyaçlarının %80 ‘ini karşılayabilecek düzeyde idi.

1939 senesindeki büyük zelzeleden mağaza yıkılınca Sürücüler Caddesindeki 12 nolu dükkanı alarak iş hayatına burada devam etti. 1959 senesinde Tahıl Pazarı mevkiinde yeni bir iş yeri daha alarak mağaza sayısını artırdı.

 Piyasada bulunmayan ürünlerin adresi hep Nezirler olmuştur. İlk iş yeri köylüye yönelik olduğundan Ordu’nun en uzak köyleri bile Nezirler mağazalarını tanırlar. Evlerinde herhangi bir eksikleri olduğunda ilk adresleri Nezirler mağazalarıdır.

Zaten “Nezirler” ismini de halk takmıştır. Aslında soyadımız “ORAL” dır.
 1973 yılında baba Mustafa Oral vefat edince, kaldığı yerden oğulları Galip ve Orhan ORAL babalarının izinde çalışmış, ürün yelpazelerini daha da genişletip Ordu halkına hizmet vermeye devam etmişlerdir.

 

Bu mağazamız;
Züccaciye ve ev dekorasyon ürünleri üzerine hizmet vermektedir. Yemek takımları, biblolar, anneler günü, sevgililer günü, yılnaşı gibi önemli günlerde sevdiklerinizi mağazamızdan aldığınız ürünler ile sevindirebilirsiniz.    

Tel: 0452 225 4913

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Mağazamızda;
Plastik ürünleri bulabilirsiniz. Leğenler, plastik örtüler, çöp kovaları ve daha neler neler....

Tel no: 0452 225 0375

 

kkkkk

Go to top